ДРЖАВНО ТАКМИЧЕЊЕ ТАЛЕНТОВАНИХ УЧЕНИКА ЗА СРЕДЊЕ ШКОЛЕ У ВРАЊУ

HomeЦентар за рад са талентованом децом

ДРЖАВНО ТАКМИЧЕЊЕ ТАЛЕНТОВАНИХ УЧЕНИКА ЗА СРЕДЊЕ ШКОЛЕ У ВРАЊУ

Центар за образовање Крагујевац, државно такмичење талентованих ученика за средње школе по наставним предметима, место и време реализације.

Државно такмичење талентованих ученика средњих школа ће бити одржано у суботу, 20. 05. 2023. године, у Културно-образовном центру Врање. Такмичење се састоји из теста знања и одбране истраживачког рада. Полазници Центра за образовање се такмиче из три научне области: математике, биологије и физике. На Државно такмичење талентованих ученика средњих школа из Центра за образовање Крагујевац пласирали су се следећи полазници:

• Научна област математика: Богдан Вулић, Наталија Јанковић, Тодор Чаповски, Сава Тодоровић и Андрија Макисмовић;

• Научна област биологија: Лана Бојовић, Невена Јевремовић, Маша Стефановић и Василије Тимотијевић;

• Научна област физика: Димитрије Миловановић и Михајло Петровић.

Полазницима Центра желимо пуно успеха!