У петак, 13. јануара 2023. године, у оквиру манифестације „Зимски дани просветних радника“, реализована је трибина под називом „Међународни (Еразмус+) пројекти у служби унапређивања квалитета рада образовних установа и умрежавања запослених у образовању – примери добре праксе, изазови, препреке и могућа решења“, на којој је 9 образовно васпитних установа представило 13 Еразмус+ пројеката у области образовања.

У петак, 13. јануара 2023. године, реализован је други по реду стручни скуп, у оквиру манифестације „Зимски дани просветних радника“. Трибина под називом „Међународни (Еразмус+) пројекти у служби унапређивања квалитета рада образовних установа и умрежавања запослених у образовању – примери добре праксе, изазови, препреке и могућа решења“ реализована је са циљем представљања примера добре праксе и искуства установа/школа током реализацје Еразмус+ пројеката, размене идеја и превазилажења изазова и препрека приликом реализације. Идеја је да учесници скупа унапреде постојећа знања и дођу до нових информација које ће им олакшати осмишљавање и спровођење Еразмус+ пројеката са циљем праћења и примене иновација и трендова у образовању и васпитању, у функцији подизања квалитета рада установа/школа, те учења ученика и њихових бољих постигнућа.

На трибини, своје пројекте представиле су следеће установе/школе:

1. Средња стручна школа, Крагујевац: Каријерни искорак
  2. ТУШ «Тоза Драговић», Крагујевац: Уметност размене знања
  3. ПУ «Врабац», Крагујевац: Вртић под крошњама- развој и имплементација курикулума шумске педагогије
  4. ОШ «Вук Стефановић Караџић», Крагујевац: Climate Heroes – Let’s save the planet!
  5. ШОСО «Вукашин Марковић», Крагујевац: Учење без граница
  6. ОШ «Трећи крагујевачки батаљон», Крагујевац: Bullies to buddies
  7. Средња стручна школа, Крагујевац: Израда апликације за примену дневника компетенција у VET шкколама и код социјалних патрнера
  8. Медицинска школа са домом ученика «Сестре Нинковић», Крагујевац: First Aid Worldwide и Старо злато
  9. ОШ «Наталија Нана Недељковић», Крагујевац: me
  10. Средња стручна школа, Крагујевац: Академија дуалног образовања
  11. Прва техничка школа: Иновативне наставне методе и стратегије у образовању
  12. Средња стручна школа, Крагујевац: Еразмус акредитација
  13. Удружење «Оаза сигурности», Крагујевац: BASICEDU – Развој модела за јачање компетенција жена из маргинализованих група кроз основно образовање

Захваљујемо се свим излагачима, као и читавим тимовима који стоје иза ових пројеката, на подељеној пракси, идејама и охрабрењу упућеном свим запосленима у образовању који се још увек нису усудили на ове велике, али непроценљиве, кораке ка стицању нових знања и вештина.

На нашем Јутјуб каналу можете погледати снимак са трибине.

Захваљујемо се свим учесницима на коментарима и похвалама упућеним нашим излагачима.