Награђени ученици у оквиру литерарног конкурса „Наука је свуда“

HomeСаопштењаКонкурси

Награђени ученици у оквиру литерарног конкурса „Наука је свуда“

Центар за образовање Крагујевац, у сарадњи са Центром за промоцију науке из Београда, а у оквиру овогодишње манифестације „Ноћ истраживача“, расписао је литерарни конкурс, под називом „Наука је свуда“, што је била тема и овогодишње „Ноћи истраживача“.

Конкурс је био намењен ученицима крагујевачких основних и средњих школа, и то у следећим категоријама:

• Ученици млађих разреда основних школа (1-4 разред);
  • Ученици старијих разреда основних школа (5-8 разред);
  • Ученици средњих школа.

Конкурс је трајао три недеље, у октобру и новембру месецу, а за то време пристигла су укупно 54 рада.

Комисија која је оцењивала радове је радила у следећем саставу:

• Јелена Стефановић, професор српског језика и књижевност и наставник српског језика у ОШ „Драгиша Луковић Шпанац“;
  • Зорица Михајловић, професор српског језика и књижевности и наставник српског језика у ОШ „Мирко Јовановић“;
  • Др Владимир Б. Перић, доктор филолошких наука и наставник српског језика и књижевности у Музичкој школи „Др Милоје Милојевић“.

У категорији ученика млађих разреда основних школа, прву награду је освојио Јаков Стевановић, ученик OШ „Станислав Сремчевић“, oдељење III/4.

Другу награду је освојио Максим Марковић, ученик ОШ „Станислав Сремчевић“,одељење II/3.

У категорији ученика старијих разреда основних школа, прву награду је освојила Анђелина Китановић, ученица OШ „Наталија Нана Недељковић“, одељење VI/2.

Друга награду освојили су Давид Брозичевић, одељење V/3, ученик ОШ „Мирко Јовановић“, одељење V/3 и Антонина Николић, ученица ОШ „Драгиша Луковић Шпанац“, одељење VI/3.

У категорији ученика средњих школа, прву награда је освојила Николија Бојковић, ученица Математичке гимназије, Београд, одељење IV/c.

Другу награду су освојиле Елена Милошевић, ученица Музичке школе „Др Милоје Милојевић“, одељење IV/1, и Сара Божовић, ученица Прве крагујевачке гимназије, одељење IV/8.