Ноћ истраживача 2023: Литерарни конкурс за кратку причу, на тему „Jaвна наука“

HomeНаучни клуб

Ноћ истраживача 2023: Литерарни конкурс за кратку причу, на тему „Jaвна наука“

Научни клуб Центра за образовање Крагујевац, у сарадњи са Центром за промоцију науке из Београда, у оквиру обележавања манифестације „Европске ноћи истраживача“ расписује литерарни конкурс за кратку причу, на тему „Jaвна наука“

Конкурс је намењен ученицима основних и средњих школа, а ученици ће бити награђивани у три категорије:

• ученици млађих разреда основних школа (1-4 разред);
  • ученици старијих разреда основних школа (5-8 разред);
  • ученици средњих школа.

За ученике млађих разреда основних школа (1-4. разред), Конкурсом прописана тема литерарног рада/кратке приче је: „Свет је место боље, кад се наука и уметност споје“.

За ученике старијих разреда основних школа (5-8. разред), Конкурсом прописана тема је: „Фестивал науке је уметничко дело “.

За ученике средњих школа, Конкурсом прописана тема је: „Од експеримента до инсталације: трг је место сусрета науке и уметности“.

Рок за доставу радова је 25. септембар 2023. године.

За више информација о Конкурсу: смерницама, пропозицијама и роковима преузмите документ Литерарни конкурс за кратку причу – Jaвна наука.