Позив за учешће у пројекту „D Set Lab“

HomeНаучни клуб

Позив за учешће у пројекту „D Set Lab“

Научни клуб Центра за образовање Крагујевац, наставља са активностим и реализацијом пројеката добијених кроз Јавни позив Центра за промоцију науке, у категорији 1, промоције и популаризације науке у научним клубовима. У периоду март – април 2021. године, реализоваће се радионице у оквиру пројекта „D SetLab“.

С обзиром на актуелну епидемијску ситуацију, први део пројекта ће се реализовати онлајн, а уколико прилике дозволе један део реализације биће и на језеру у Крагујевцу.

О пројекту: Акустика и оптика су области физике, технике, биологије и других научних дисциплина на које је живот човека неминовно упућен и од кога зависи. Усвајање основних концепата ових области залази у домен опште културе, а са развојем нових технологија познавање ових области додатно добија на значају. На основу тога, идеја је да се кроз пројекат ученицима представи основни концепт ових области, кроз креативност, анализу, индуктивно – дедуктивно закључивање и иновативан практични рад. Циљеви пројекта су подизање научне писмености, развој дигиталних компетенција, развој комуникативних вештина и сагледавање научних тема кроз јединствену целину обухваћену експериментима.

Реализаторке радионица су: мр Ивана Круљ, професор физике и Биљана Живковић, професор физике.

Позив за ученике седмог и осмог разреда основних школа, и ученике првог и другог разреда средњих школа у Крагујевцу – Учествујте у радионицама Пројекта D Set Lab

1. Када? Сваке недеље од 14. марта до 10. априла 2021. године
2. Где? Онлајн при Научном клубу, и једног дана у природи, на обали Језера.
3. Зашто?
– Зато што ћеш о светлости и звуку учити на интерактивни начин, заволети начин на који се светлост и звук могу проучавати.
– Зато што ћеш развијати своје комуникативне вештине, подићи своје дигиталне компетенције, и зато што ћеш своје слободно време испунити уживањем у експериментима.
4. Шта ми је потребно за учешће у радионицама? Осим расположења, интернет веза, рачунар или таблет или мобилни телефон.
5. Како да се пријавим?

Наставнику физике можеш дати своју имејл адресу и он ће те пријавити. Можеш се пријавити и директно на мејл naucniklubkg@centarzaobrazovanjekg.edu.rs или попуњавањем контакт форме на сајту Центра за образовање Крагујевац https://www.centarzaobrazovanjekg.edu.rs/naucni-klub/

Све потребне информације биће ти достављене на твоју мејл адресу.

6. Када се могу пријавити? Позив је отворен до 11. марта 2021. године.