Радни викенд у Центру за образовање Крагујевац

Радни викенд у Центру за образовање Крагујевац

Васпитни проблеми ученика и како их превазићи и Ка савременој настави српеког језика и књижевности II, семинари који су реализовани за викенд, 27. и 28. новембра.

Протеклог викенда, у организацији Центра за образовање Крагујевац, реализовани су семинари за запослене у основним и средњим школама у Крагујевцу. Реализовани су семинари:

Дводневни акредитовани семинар „Васпитни проблеми ученика и како их превазићи“, каталошки број 14, реализован је у ОШ „Живадинка Дивац “ , и учествовали су стручни сарадници у основним и средњим школама у Крагујевцу. Циљ семинара је подизање компетенција за појачан васпитни рад са ученицима и тимско решавање проблема у спречавању насиља, злостављања и занемаривања ученика.

Аутор семинара је Слободан Малушић, специјалиста педагогије.

Једнодневни акредитовани семинар „Ка савременој настави српског језика и књижевности II“, каталошки број 827, реализован је у онлајн формату путем zoom платформе, за професоре српског језика и књижевности у основним и средњим школама. Учесници су имали прилику да се упознају са осавремењеним облицима и методама рада са циљем подизања квалитета наставе српског језика и књижевности.

Аутори семинара су Зона Мркаљ, доктор наука, Филолошки факултет Универзитета у Београду и  Ана Батас, доктор наука, Филолошки факултет Универзитета у Београду.