Мај месец математике – М3/2019 у Крагујевцу

HomeЦентар за стручно усавршавањеСеминари

Мај месец математике – М3/2019 у Крагујевцу

Центар за промоцију науке, заједно са Математичким институтом Српске академије наука и уметности, традиционално je, осму годину за редом, у мају 2019. године организовао националну научнопопуларну манифестацију „Мај месец математике“.

Ове године, у обележавање манифестације, укључили су се и Научни клубови широм Србије, са идејом да кроз програм, који ће направити у својим градовима, прву половину маја „обоје математичким бојама“. Оквирна тема овогодишње манифестације је „Математика око света“.

У Крагујевцу, активности у оквиру манифестације, реализоване су у периоду од 09. маја до 31. маја. 2019. године. Активности су реализоване на више локација у Крагујевцу: у вртићима ПУ „Нада Наумовић“ и ПУ „Ђурђевдан“, у Парку науке у дворишту Прве крагујевачке гимназије, у просторијама БИЦ-а (Бизнис иновационог центра), на Институту за Математику ПМФ-а, у Првој техничкој школи, као и у  ОШ „21 октобар“ у Крагујевцу.

Реализовано је укупно 34 активности, које су подразумевале интерактивне и вршњачке радионице са децом и ученицима, радионице, предавања и трибину за запослене у предшколским установама и основним и средњим школама, математички квиз за ученике основних и средњих школа и две изложбе слика, на тему „Математика и природа“ и „Бројеви“.

Кроз 32 активности је укупно прошло 735 деце и ученика из предшколских установа и основних и средњих школа, 147 колега, васпитача у ПУ, учитеља, наставника и професора, а у реализацији је учествовало 69 реализатора (ученици основних и средњих школа, васпитачи у ПУ, наставници математике из основних и средњих школа у Крагујевцу).

Две изложбе, кроз 15 дана, посетило је више од 900 посетилаца – ученици основних и средњих школа, наставници и родитељи.

COMMENTS

WORDPRESS: 0