БРАЈАН МЕЈ И КРАЉИЦА ФИЗИКЕ

HomeНаучни клуб

БРАЈАН МЕЈ И КРАЉИЦА ФИЗИКЕ

Центар за образовање Крагујевац

Научни клуб Центра за образовање Крагујевац, реализовао је 19. октобра 2022. године, радионице у оквиру пројекта „Брајан Меј и краљица физике“, који се финансира од стране Центра за промоцију науке кроз Јавни позив за подршку пројектима промоције и популаризације науке у Научним клубовима.

У 4 реализоване радионице присуствовало је укупно 45 ученика из пет крагујевачких школа и 4 наставника.

Кроз овај занимљив пројекат учесници су имали прилику да сазнају нешто више о звуку, настајању и преносу звука, и како се може представити и видети. Такође, имали су прилику да се упознају са научним радом гитаристе групе Queen, Брајаном Мејом, који је био астрофизичар по образовању.

Аутори и реализатори су: Милена Живковић, сарадник на Институт за физику, Александра Живадиновић, професор математике, и Предраг Живкоивћ, професор физике.