ДА ЈЕ МОРНАР БИТИ ЛАКО, МОГАО БИ БИТИ СВАКО!

HomeНаучни клуб

ДА ЈЕ МОРНАР БИТИ ЛАКО, МОГАО БИ БИТИ СВАКО!

Научни клуб Центра за образовање Крагујевац

Научни клуб Центра за образовање Крагујевац, реализовао је у среду, 13. априла 2022.године, интерактивне представе у оквиру пројекта „Да је морнар бити лако, могао би бити свако!“, који се финансира од стране Центра за промоцију науке кроз реализацију Годишњег програма рада НК Крагујевац на тему ВОДА.

Представа прати разговор четири ученика (дечаци и девојчице) на великом одмору. Разговор се води о мореплову, разним проблемима које могу да настану при путовању морем. Проблеми смештају ученике у различите реалне ситуације у којима они примењују знања из различитих предмета, повезују их и долазе до решења. Ситуације које су обрадили су:

– количина воде за пиће на планети и како је обезбедити;

– орјентација у простору на океану;

– загађење океана;

-колико је воде потребно дневно човеку, а колико биљки.

Након представљања сваког од проблема публика је имала прилику да, кроз тимски рад, истражи проблем и дође до решења.

Ауторке и реализаторке пројекта су: Наташа Милинковић, професор физике и Јасна Танасковић, професор математике.

Интерактивне представе су реализоване у ОШ „Милутин и Драгиња Тодоровић“ у Крагујевцу, и учествовало је укупно 78 ученика.