ЕРАЗМУС + ПРАКСА ПРЕДШКОЛСКЕ УСТАНОВЕ „ВРАБАЦ“

HomeЦентар за стручно усавршавањеСеминари

ЕРАЗМУС + ПРАКСА ПРЕДШКОЛСКЕ УСТАНОВЕ „ВРАБАЦ“

У среду, 12. децембра, у ПУ „Врабац“, представљен је Еразмус + пројекат „Мој пут до знања“, који су реализовали запослени у напоменутој предшколској установи, током 2018. године. У питању је пројекат мобилности КА1, за школе и опште образовање, који је био расписан крајем 2017. године.

Током презентовања, представљена су искуства учесника пројекта, стечена на посматрању посла у Норвешкој и на обуци у Италији. Директорка и запослени из ПУ „Врабац“, су, учесницима, представили „пут“ којим се може доћи до једног оваквог пројекта, а тиме и до нових сазнања и компетенција, које обезбеђују унапређивање квалитета рада запослених, а тиме и саме установе.

Учесници су били запослени у предшколским установама, како приватним, тако и државним, а били су ту и представници основних школа из Крагујевца.

Важност интернационализације и изградње међународне препознатљивости, дељење искустава и праксе, је више пута наглашена од стране Бојане Микарић (директорке ПУ „Врабац“), која је, учеснике презентације, охрабрила да процене сопствене потребе и, у складу са тим, креирају план и напишу пројкета којим би конкурисали на овогодишњем Позиву за подношење Еразмус + пројеката.

COMMENTS

WORDPRESS: 0