Научни клуб Крагујевац на 66. међународном сајму књига у БеоградуНаучни клуб Крагујевац је у сарањи са Центром за промоцију науке, и ове године учествовао на 66. међународном сајму књига, у оквиру штанда ЦПН-а.

HomeНаучни клуб

Научни клуб Крагујевац на 66. међународном сајму књига у Београду

У духу добре и успешне сарадње са Првом крагујевачком гимназијом, у оквиру сајма, представили су се и ученици гимназије, чланови ЛЕГО секције и ПФЕ – Секције примењене физике и електронике.

На занимљивој радионици, посетиоци су имали прилику да кроз динамичан програм пробуде страст према науци и технологији, и упознају се са тим на који начин се у Првој крагујевачкој гимназији баве аналогном и дигиталном електроником, програмирањем, рачунарском визијом, машинским учењем, вештачком интелигенцијом…укратко – савременим и занимљивим аспектима примењене физике и електорнике, а који се не налазе у гимназијским програмим наставе и учења.

На сајму су учествовали ученици четврте године Прве крагујевачке гимназије: Ленка Јаковљевић и Јован Новокмет (ПФЕ), Лена Станковић и Марко Богићевић (ЛЕГО) и професор Немања Момчиловић.