Одржана Општинска смотра рецитатора „Песниче народа мог“

Одржана Општинска смотра рецитатора „Песниче народа мог“

У недељу, 11.априла 2021. године, у просторијама Центра, одржан је завршни састанак жирија, а у оквиру Општинске смотре рецитатора „Песниче народа мог“. У Центар је пристигло укупно 67 снимака рецитација ученика у све три категорије, а жири је имао задатак да одреди једно прво, два друга и три трећа места, за све три категорије.

Након прегледања снимака, донета је једногласна одлука о рангирању ученика.

У категорији млађих разреда основних школа, за најбоље су проглашени следећи ученици:

• 1. место освојила је Ања Стојановић, ученица 4. разреда ОШ „21. октобар“, са песмом „Ловац и лав“, (ментор Вијолета Мартаћ);
  • 2. место освојиле су Дуња Марковић, ученица 3. разреда ОШ „Вук Стефановић Караџић“, са песмом „Дрхтава песма“, (ментор Гордана Николић) и Софија Ћирић, ученица 2. разреда ОШ „Јулијана Ћатић“, са песмом „Чико, ја тебе гледам с неба“, (ментор Марина Ђурић);
  • 3. место освојили су Искра Алказ, ученица 2. разреда ОШ „Ђура Јакшић“, са песмом „Љутито мече“, (ментор Марија Максимовић), Дуња Радивојевић, ученица 4. разреда ОШ „Драгиша Луковић Шпанац“, са песмом „Дрхтава песма“, (ментор Снежана Милошевић) иДуња Вуловић, ученица 4. разреда ОШ „21. октобар“, са песмом „Јуначка песма“, (ментор Јелена Жабарац).

У категорији ученика старијих разреда основних школа, за најбоље су проглашени следећи ученици:

• 1. место је освојио Немања Ђелић, ученик 8. разреда ОШ „Ђура Јакшић“, са песмом „Жмурке“, (ментор Васиљка Микић);
  • 2. место освојили су Марија Павловић, ученица 6. разреда ОШ „Драгиша Луковић Шпанац“, са песмом „Загонетка“, (ментор Јелена Стефановић Милошевић) и Николина Арсенијевић, ученица 8. разреда ОШ „Доситеј Обрадовић“, са песмом „Плач матере човекове“, (ментор Јелена Никић Смиљковић);
  • 3. место освојили су Стефан Вуковић,ученик 8. разреда ОШ „Милутин и Драгиња Тодоровић“, са песмом „Плава гробница“, (ментор Невена Митрић Булатовић), Дивна Младеновић, ученица 7. разреда ОШ „Наталија Нана Недељковић“, са песмом „Наша тајна“, (ментор Марија Рајић Симић) и Ива Милановић, ученица 8. разреда ОШ „Сретен Младеновић“, са песмом „Не бој се“, (ментор Драгана Рмуш).

У категорији ученика средњих школа, за најбоље су проглашени следећи ученици:

• 1. место освојила је Сара Миленковић,ученица 3. разреда Средње стручне школе, са песмом „Само желим некога да расклопимо трактор мога оца у тишини“ (ментор Маја Тодоровић);
  • 2. место освојили су Ања Славковић, ученица 1. разреда Друге крагујевачке гимназије, са песмом „Нужност“, (ментор Јелена Јовановић Бубања) и Миона Антанасковић, ученица 2. разреда Средње стручне школе, са песмом „Под истом звездом“, (ментор Катарина Којић);
  • 3. место освојили су Теодора Никић, ученица 2. разреда Прве техничке школе, са песмом „Балканац“ (ментор Владимир Чабрић), Сенка Симовић, ученица 3. разреда Средње стручне школе, са песмом „Љубавни позив непостојећем“, (ментор Нада Ђурић Петровић) и Анђелија Шљивић, ученица 1. разреда Музичке школе „Др Милоје Милојевић“, са песмом „Мој отац је рекао“, (ментор др Владимир Б. Перић).

Жири је био у саставу:

• Зоран Ранитовић, дечији песник;
  • Александар Јањушевић, дечији песник;
  • Богдан Милојевић, глумац и представник Књажевско-српског театра;
  • Аврам Цветковић, глумац и представник Књажевско-српског театр;
  • Владимир Средојевић, самостални стручни сарадник у Центру и професор српског језика и књижевности;

Честитамо награђеним ученицима, њиховим менторима, као и школама на успеху.