Одржана трибина „Насиље у школама, мотиви , превенција и сузбијање“

Одржана трибина „Насиље у школама, мотиви , превенција и сузбијање“

25.маја 2023. у сали Прве техничке школе , у организацији Центра за образовање организована је трибина „ Насиље у школама, мотиви , превенција и сузбијање“. Реализатори  су били Андреја Бошковић , психолог и психотерапеут и Наталија Милићевић , психолог.

Учесници трибине су били стручни сарадници у основним и средњим школама у Крагујевцу, васпитачи у Дому ученика средњих школа „ Артем“ и представници Савета родитеља свих школа.

Трибина је била интерактивног типа, учесници и реализатори су размењивали информације и примере из праксе и живота на тему поремећаја понашања код школске деце.

Циљ трибине је да упознамо родитеље са мотивима насиља међу ученицима, као и мерама превенције и сузбијања истог.

Захваљујемо се предавачима, и свим стручним сарадницима који су у веома конструктивној дискусији приближили инструменте за решавање овог, све учесталијег проблема међу нашом децом , осталим учесницима трибине.