РЕЗУЛАТИ ФОТОКОНКУРСА „ДЕЧИЈА НЕДЕЉА КРОЗ ОКО ДЕТЕТА“

РЕЗУЛАТИ ФОТОКОНКУРСА „ДЕЧИЈА НЕДЕЉА КРОЗ ОКО ДЕТЕТА“

Трочлани жири изабрао је три најбоље фотографије са овогодишњег фотоконкурса под називом „Дечија недеља кроз око детета“, за ученике основних школа. У наставку погледаје резултате.

Центар за образовање Крагујевац расписао је фотоконкурс под називом „Дечија недеља кроз око детета“, почетком октобра месеца 2022. године, у току манифестације Дечија недеља. Ове године тема фотоконкурса пратила је слоган манифестације и носила назив „Шта детету треба да расте до неба?“

Трочлани жири у саставу:

• Марко Стаматовић, наставник ликовне културе и професионални фотограф,
  • Сања Палибрк, наставник ликовне културе и графички дизајнер и
  • Ненад Миливојевић, помоћник директора Центра за образовање Крагујевац

донео је коначну одлуку о избору три (3) најбоље фотографије, а то су:

1. АНЂЕЛИЈА НЕДОВИЋ, ОШ „Драгиша Михаиловић“, VI разред, за фотографију Сестра,
  2. АЊА ЕРИЋ , ОШ „Радоје Домановић“, VI разред, за фотографију Дечија недеља, и
  3. НИНА РИКАНОВИЋ, ОШ „Свети Сава“, VII разред, за фотографију Лепота живота.

Изложба фотографија и додељивање симболичних награда, одржаће се 23. новембра 2022. године, у Америчком кутку у Крагујевцу (Градски дом, III сптар), с почетком од 18 часова.

На изложби ће се, поред три најбоље изабране фотографије, наћи још десет фотографија учесника фотоконкурса и то:

• Ларе Митровић ,
  • Марије Павловић,
  • Мирославе Малиш „Исти и различити“,
  • Наталија Миленић “Љубав деци треба, да расту до неба“,
  • 4 одељенске фотографије ученика V-4 ОШ „Мома Станојловић“, затим
  • Нине Рикановић „Пространство“ и
  • Анђелије Недовић „Брат“.

Свим учесницима фотоконкурса ће бити додељене захвалнице за учешће.

Позивамо све учеснике фотоконкурса на изложбу, као и њихову породицу и другаре.

Честитамо, од срца, ученицима чије су фотографије изабране као најбоље и захваљујемо се свим ученицима који су узели учешће на нашем фотоконкурсу.