Позив основним школама за учешће у програму „Spelling Bee“

HomeЦентар за стручно усавршавањепозив

Позив основним школама за учешће у програму „Spelling Bee“

Програм Spelling Bee је такмичење у спеловању речи на енглеском језику намењено ученицима завршних разреда основне школе. Такмичење се организује први пут ове године, кроз програм рада Научног клуба Центра за образовање Крагујевац и финансира се од стране Центра за промоцију науке, а у циљу популаризације лингвистике, као науке и развијања језичких вештина.

Позивамо све школе са територије града Крагујевца да се пријаве и са својим ученицима узму учешће у овом такмичењу.

Свака школа би требало да формира школски Spelling Bee тим од пет ученика и једног наставника енглеског језика. Пријављивање се врши електронским путем, а списак учесника неопходно је доставити Научном клубу до 5. новембра 2020. године на адресу: naucniklub.kg@gmail.com

Такмичење ће се организовати у виду четири квалификационе рунде и финала. Свака рунда ће трајати по 90 минута и обухватаће пет основних школа. Прве две рунде, реализоваће се 17. новембра 2020. године, а друге две рунде 24. новембра 2020. године у Свечаној сали Прве крагујевачке гимназије.

Након пријаве свака школа ће добити распоред и термине такмичења (датум и време почетка).

Победничка екипа из сваке рунде директно ће се пласирати у финале такмичења, које ће се одржати у јануару 2021. године. Првопласирана, другопласирана и трећепласирана екипа добиће дипломе за остварена постигнућа на такмичењу. Сви наставници ће добити потврде за стручно усавршавање у установи.

Због актуелне епидемиолошке ситуације и у складу са препорукама Института за јавно здравље Крагујевац, све мере безбедности учесника биће предузете.

Присуство публике није дозвољено.

Дођите да на прави начин представите своју школу!

Дођите да се дружимо и да развијамо своје комуникационе вештине.

Позив можете погледати кликом на линк.