Упоредо са биљкама ученици су сакупљали и лишајеве, који су им били потребни за пано- лишајеви као биоиндикатори чистог ваздуха.
У недељу, 18.08.2024. године, другог дана летњег научног кампа на Копаонику, полазници су са својим менторима ишли у истраживачку шетњу до Марковог камена. Ученици су подељени у групе и свака група је имала задатак да фотографише карактеристичну флору Копаоника ( четинаре, зељасте и жбунасте биљке). По повратку у камп, ученици су детерминисали биљке на основу искуства и знања, али су се користили и дигиталним апликацијама.
Упоредо са биљкама ученици су сакупљали и лишајеве, који су им били потребни за пано- лишајеви као биоиндикатори чистог ваздуха.
У поподневним часовима реализована је радионица Оригами и математика, ученици су били пдељени у четири тима. Циљ сваког тима био је да применом математичких знања дођу до закључка о мерном броју пресавијене линије, или да одреде размере добијених површина квадрата. Коначни продукт радионице биле су појединачно креиране фигурице звезде у квадрату и њених фаријација на тему, према приложеним сликама. Најуспешнија у креирању фигуре била је Антонина Николић.
За крај дана полазници су имали прилике да се упознају са основама шаха и да се припремају за турнир у шаху. Најуспешнији у решавању проблема у шаху био је Богдан Рајић.