Радионице за даровите ученике осмог разреда

HomeЦентар за стручно усавршавањеСеминари

Радионице за даровите ученике осмог разреда

Центар за образовање Крагујевац, у сарадњи са Институтом за хемију Природно – математичког факултета у Крагујевцу, другу годину за редом, организовао је сет од четири радионице за даровите ученике VIII разреда.

Ученици VIII разреда основних школа имали су прилику да, под менторством професора са Института за хемију ПМФ-а у Крагујевцу, др Марином Костић и др Вером Дивац, и уз подршку студената мастер студија на смеру Методике наставе хемије, прођу неке од најзахтевнијих, а уједно и најзанимљивијих проблема са којима се ученици сусрећу, у току првог полугодишта, у оквиру предмета Хемија.

Одређене тематске једнице ученицима су биле представљене кроз савремене методе активног учења, путем извођења лабораторијских експеримената, рада у групама, као и индивидуалним радом са наставником. Радионице су биле намењене талентованим ученицима, који постижу добре резултате из предмета Хемија.

Све 4 радионице су одржане на Институту за Хемију, ПМФ Крагујевац, у периоду од 30. новембра до 21. децембра 2019. године.

COMMENTS

WORDPRESS: 0